wtorek, 15 stycznia 2019

ADAM BENCAL Leśne sprawy

Zapraszamy na wystawę wystawę Adama Bencala "Leśne sprawy" do Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury.Leśne sprawy to swojego rodzaju sposób na życie. Aparat fotograficzny towarzyszy mi bez przerwy. Gdy jestem w pracy jeździ sobie w samochodowym bagażniku wygodnie ułożony w plecaku. Podczas rowerowych i narciarskich wycieczek w innym już lżejszym plecaku spokojnie czeka na światło. Podobnie jest w czasie pieszych wędrówek. Zawsze pod ręką – gotowy. W czasie dalekich i bliskich podróży jest ze mną.
            Czasami po niego sięgam: kiedy spotykam na swojej drodze ludzi którzy swoje kroki z jakiegoś powodu skierowali do lasu, gdy człowiek wraz z koniem pracują w leśnych ostępach, gdy powszedni na co dzień pień drzewa oświetlony wyjątkowym światłem  wygląda niecodzennie. Efektem takich spotkań są fotografie prezentowane na poniższej wystawie.  
                                                                                                                                   Adam BencalAdam Bencal,  Wleń, Góra Zamkowa 2016 r.Adam Bencal, Ksiazański Park Krajobrazowy 2014 r.

Adam Bencal, Rudawy Janowickie 2010 r.
Adam Bencal, Rudawy Janowickie 2014 r.Adam Bencal, Rudawy Janowickie 2014 r.
Adam Bencal, Rudawy Janowickie 2014 r.Adam Bencal ur.1979. Absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Dwie wielkie pasje autora to las oraz fotografia. Wolny czas spędza w poszukiwaniu miejsc zapomnianych - swojego końca świata. Zawodowo związany z leśnictwem.